Rodzaje szkła

Szkło budowlane
To rodzaj szkła, które jako pierwsze przychodzi nam do głowy. Nazwa float pochodzi od nazwy procesu podczas którego jest wytwarzany. Cechuje się bardzo dobrą przejrzystością i gładkością. Posiada charakterystyczne zielonkawe zabarwienie widoczne tylko na jego krawędziach. Występuje w wielu grubościach. Jest szkłem stosunkowo tanim i wszechstronnym.
Szkło dekoracyjne
Oferujemy wysokiej jakości przedmioty, wykonane z niezwykłą precyzją i dokładnością.
Szkło Optiwhite
Optihwhite to lepsza wersja klasycznego szkła (float). Szkło optiwhite cechuje się jeszcze lepszą transparentnością – jest całkowicie bezbarwne. Bardziej wkomponuje się w przestrzeń i będzie praktycznie niewyczuwalne dla oka. Krawędź szkła ma 
Szkło barwione (Antisol) 
Szkło przezroczyste barwione na trzy odcienie – brąz, grafit oraz czerń. Intensywność koloru zależy od grubości szkła – im grubsze tym odcień ciemniejszy. Antisol posiada właściwości przeciwsłoneczne, skutecznie pochłania promieniowanie cieplne oraz świetlne, przez co pomniejsza współczynnik UV. Szkło tego typu jest również bardzo dekoracyjne i często brane pod uwagę w wykończeniu wnętrz, tym samym bardzo popularne w branży meblarskiej. 
Szkło laminowane VSG 
Szkło na większe potrzeby. Skrót VSG oznacza ‘bezpieczne szkło warstwowe’ Cechą szczególną szkła laminowanego jest folia, która znajduje się pomiędzy taflami szkła (hartowane lub nie). Jej obecność powoduje zatrzymanie kawałków szkła, gdy dojdzie do jej zbicia. Szkło VSG doskonale sprawdzi się do drzwi antywłamaniowych witryn sklepowych oraz balustrad gdyż w razie stłuczenia szkło się nie rozsypie, przez co zmniejsza się ryzyko skaleczenia.
Lacobel
Szkło lacobel to nic innego jak panele szklane, które nie tylko idealnie wpasują się w nowoczesne wnętrze, ale spełnią swoją rolę wszędzie tam gdzie zależy nam aby było schludnie i czysto. Lacobel głównie jest brany pod uwagę jako wypełnienie przestrzeni między szafkami kuchennymi a blatem(łatwość czyszczenia) Możliwości natomiast jest o wiele więcej. Świetnie nadaje się jako szkło do szafy przesuwnej, balustrad, stolików lub jako dekoracja schodów(podstopnie). Dzięki lakierowanej powłoce odporny jest na zabrudzenia czy zarysowania. Wyróżniamy: lacobel w połysku lub w macie zwany matelakiem. Ogromnym plusem jest szeroka paleta kolorów, która zaspokoi gusta różnych odbiorców. Wskazówka: Lacobel nie przepuszcza światła, dlatego idealnie sprawdzi się do „przykrycia” np. nieefektownej ściany. Przykładowe kolory:
Szkło mrożone / szronione lub satynowe
Szkło z efektem szronu na szkle. Niezwykle efektowne i uniwersalne. Ten rodzaj szkła pozwoli nam na delikatny kamuflaż, jednocześnie jest bardziej przejrzyste niż lakomat. Chętnie jest wykorzystywany jako: - fronty meblowe - szyby w drzwiach wewnętrznych - szyba na stolik lub biurko - ścianki działowe Pod szkło mrożone możemy jeszcze podpiąć tzw. szkło satynowe które jest bardzo podobne do szkła mrożonego. Takie szkło znajdzie zastosowanie tam, gdzie chcemy uzyskać więcej prywatności jednocześnie zachowując przepuszczalność światła, np. ściany sal konferencyjnych
Szkło matowe lacomat (mleczne)
Matowe, naturalne, przezroczyste tafle szkła. Lacomat uzyskuje się poprzez nałożenie z jednej strony matowego, opalizującego lakieru. W efekcie średnio przepuszcza światło, powoduje całkowite rozmycie obrazu znajdującego się tuż za szybą.
Panele Szklane - grafika
Panel szklany zwany grafiką bądź panelem z wzorem graficznym. Bardzo popularne rozwiązanie, które dostosuje się do wnętrz w rożnych stylach od nowoczesnego aż po eklektyzm. Grafiki znajdą zastosowanie w domach, mieszkaniach, salonach kosmetycznych i innych miejscach użytku publicznego. Na ich ostateczny wygląd ma wpływ sam klient, wybierając grafikę, która będzie najbliższa jego sercu. A więc może to być pejzaż – wspomnienie wakacji, a może kusząca filiżanka kawy na dobry dzień? Posłużą jako: wypełnienie/ochrona ściany między szafkami kuchennymi, a blatem do szaf przesuwnych na stoły, stoliki, ścianki działowe, szkło użytkowe do własnej inwencji (szklana deska do krojenia) Grafiki są na tyle wdzięczne, praktyczne i ładne, że mogą posłużyć jako pojedyncza ozdoba na ścianie. Do wyboru w dwóch wariantach – hartowane lub nie.
Copyright (c)2020, All Rights Reserved.
free website
built with
kopage