Lustra

Lustra

Lustro należy do jednych z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji. Jako zwierciadła interpretuje się już szlifowane kamienie pochodzące z epoki paleolitu. W epoce starożytnej upowszechniły się zwierciadła z polerowanego metalu np. brązu, ołowiu, srebra.

źródło Wikipedia
Lustro srebrne
Lustro srebrne to najpopularniejsze lustro goszczące w naszych domach czy mieszkaniach. W zależności od kształtu, wielkości lub szerokości fazy – czyli wypukłości powstałej przy krawędzi, lustro potrafi nadać charakteru lub totalnie odmienić wnętrze. Lustro samo w sobie może być główną ozdobą ściany lub stanowić jej większy element służący do powiększenia małej przestrzeni – np. wąskiej łazienki. Istnieją dwa sposoby mocowania luster – wklejane za pomocą specjalnego silikonu lub zwyczajnie zawieszane dzięki odpowiednim haczykom.
Firma Stanglass oferuje wysokiej jakości lustra AGC od europejskich producentów, które są bardziej odporne na wilgoć, co ma znaczenie gdy poszukujemy lustra łazienkowego. Na rynku dostępne jest także szkło chińskie, którego nie polecamy ze względu możliwość pojawienia się na nim ciemnych plam lub zniekształceń.
Lustro OptiWhite
Gdy zależy nam na super jasnych odbiciach i rozświetleniu przestrzeni, postawmy na lustro optiwhite. Dzięki swoim właściwościom zwane jest „lustrem białym”. Potrafi powiększyć optycznie przestrzeń, a także pięknie rozpromienić pomieszczenie w którym się znajduje.
Lustro brązowe
Lustro barwione w masie – w efekcie otrzymamy efekt brązowego zabarwienia. Lustra brązowe będą lepsze jeśli posłużymy się nimi jako dekoracją. Dobrze wpasują się w pomieszczenia jasne jednak nie będą dawały tak szczegółowego odbicia jak to jest zauważalne przy klasycznym lustrze srebrnym. Brązy będą zatem pasowały wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt delikatnego lustra z przyciemnieniem. Brąz polubi się z innymi brązami, beżami lub piaskowcami. Lustra przyciemniane nie sprawdzą się jako lustra łazienkowe służące do porannej toalety – golenia się lub makijażu.
Lustro grafitowe
Lustro barwione w masie – w efekcie otrzymamy efekt grafitowego zabarwienia. Lustra grafitowe będą lepsze jeśli posłużymy się nimi jako dekoracją. Dobrze wpasują się w pomieszczenia jasne jednak nie będą dawały tak szczegółowego odbicia jak to jest zauważalne przy klasycznym lustrze srebrnym. Grafity będą zatem pasowały wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt delikatnego lustra z przyciemnieniem. Grafit w aranżacjach polubi się z innymi szarościami. Lustra przyciemniane nie sprawdzą się jako lustra łazienkowe służące do porannej toalety – golenia się lub makijażu.
Lustra weneckie
Lustro weneckie to szyba, która z jednej strony jest pokryta cieniutką warstwą metalu nadającego efekt klasycznego lustra, z drugiej strony szyba jest barwiona dzięki czemu utrzymuje właściwości półprzepuszczalne. Lustro zazwyczaj umieszcza się pomiędzy pomieszczeniami i służy głównie do „podglądania” 
Wskazówka: lustro weneckie działa wtedy gdy pomiędzy pomieszczeniami, w którym zostało założone nastąpi różnica światła. Osoby znajdujące się w jasnym pokoju widzą własne odbicie. Światło z pokoju ciemnego również do niego przechodzi, ale oko ludzkie, widząc znacznie jaśniejsze odbicie z jasnego pokoju, nie dostrzega tego światła. Natomiast w ciemnym pomieszczeniu światło przechodzące przez lustro ma znacznie większe natężenie niż odbite od lustra, więc osoby znajdujące się w nim mogą swobodnie obserwować jaśniejsze pomieszczenie jak przez szybę.
Lustra specjalistyczne
Szkło robax – szkło kominkowe. Specjalistyczne szkło ceramiczne ze szczególnym przeznaczeniem do wysokich temperatur. Posiada najwyższe parametry użytkowe i estetyczne. Dzięki swoim właściwościom wytrzymuje temperaturę do 800 stopni Celsjusza, jednocześnie zachowując przejrzystość i efekty wizualne.
Wskazówka: sprawdzi się jako szyba do pieca kaflowego, szyba do pieca, tzw. kozy, szyba do pieca gazowego. Szkło ceramiczne bardzo łatwo się czyści i ciężej ulega zabrudzeniom. Nie matowieje i się nie odkształca. 
Copyright (c)2020, All Rights Reserved.
free website
built with
kopage